STOPY V PÍSKU

30.08.2016 18:31

Poslední den prázdnin se pomalu loučí.       Nebe zvolna rudne a slunce se chystá ponořit do Máchova jezera. Rozčeřené vlnky si něžně pohrávají s jemným pískem pláže a nesmlouvavě smývají dvě obrovská šišatá srdce.

Chladivý vánek od jezera mi něžně hladí rozpálené tváře. Hlava mi třeští a oči pálí nevyplakanými slzami. Knedlík v krku hrozí udušením. Čekám tu celý den. V jedné ruce svírám hluchý mobil a ve druhé řetízek s přívěskem drobné miniatury tvé fotky. Čekám marně. Večer pokročil v noc a noc se probouzí k ránu. Rozednívá se. Hvězdy blednou a oblohu opět barví červánky.

Procházím se po pláži a bolavé nohy téměř necítím. A necítím ani bolest ze zklamání ve svém srdci, jenom velkou únavu a prázdnotu. Zadívám se na klidnou hladinu jezera, ze které stoupá jemný opar. Najednou slyším tvůj hlas, volá moje jméno. Jako bych cítila polibek na tváři a tvou vůni. Dychtivě se rozhlížím a nikoho nevidím, jenom mokré stopy v písku. V nenadálém úleku se zimničně zachvěju.     Ty stopy míří ode mě pryč a vím, že moje to nejsou. Utíkám a bojím se otočit.

Udýchaná se opírám o zeď penzionu. Už je světlo a radostné štěbetání ptáků slibuje krásný den. Lapám po dechu a utírám si zpocené čelo. Z otevřeného okna penzionu jsou slyšet hlasy a písničky z rádia. 

A najednou, bez varování, se mi do uší zaseknou slova…….dopravní nehoda…..včera….na motorce…..blízko Máchova jezera……bylo mu sotva 18 let!

Názory čtenářů

31.08.2016 21:32:58/ Zordon

No, myslím, že když píšeš takový lyrický text, stojí zato vyhnout se floskulím. Když napíšeš, že se rozednívá, je vcelku logické že "hvězdy blednou". Takže to buď můžeš vynechat (pokud budeš psát text založený na napínavém ději, tak to je víc než vhodné), ale pokud si s tím chceš pohrát, tak se hvězdy mohou třeba stydlivě schovávat před zraky prvních slunečních paprsků.

08.09.2016 13:21:32/ Lakrov

Dočteno, po slohové stránce je to dobré, čitelné, prostupné, konec zamrazil.  Obsahově trochu sladkobolné a nikterak objevné. A doufám, že je to vymyšlené.

 

22.03.2017 06:09:51/zvedavec

Zaujalo...páči sa mi, tak ako je

:D ešte k tým kritikám - vlny môžu byť aj na jazere, vtáci spievajú dokonca  aj cez deň,...

 

0.11.2016 08:36:02/ xardaska

Nejsem odborník abych rozebírala slovosled nebo jiné věci.Četla jsem to srdcem a to tomu rozumělo.

 

01.09.2016 20:40:52/ IQ nick

Připomnělo mi to jeden podivný zážitek před mnoha lety... tou náladou, atmosférou, která se ti opravdu povedla. b:-)

 

Kontakt

Poezie - šálek kávy " U Divíška" patriciahlavsova@centrum.cz