Častá onemocnění

11.07.2016 00:11

Hypotyreóza nebo-li snížená činnost štítné žlázy

je stav, kdy štítná žláza neprodukuje dostatek hormonů potřebných pro zajištění hladkého průběhu ostatních metabolických procesů v organismu.

Hormony štítné žlázy jsou odpovědné například za zpracování tuků či cukrů, regulují dýchání, hladinu cholesterolu v krvi, funkci srdce, tělesnou teplotu, mozkové funkce, atd.

Onemocnění sníženou činností štítné žlázy vám tak může způsobit vážné zdravotní problémy jako jsou obezita, onemocnění srdce, neplodnost či bolesti kloubů.

Příznaky snížené funkce štítné žlázy

 • suchá pokožka a vypadávání vlasů
 • přibírání na váze
 • slabost, únava
 • svalové křeče
 • deprese, podrážděnost
 • zácpa
 • citlivost na chlad
 • výpadky paměti
 • snížené libido

 

Zásady léčby hypotyreózy

Jedním z hlavních faktorů je zajistit tělu dostatečný přísun jódu a vyhýbat se látkám, které se chemicky jódu podobají (halogenidy), čímž ho vytlačují při tvorbě hormonů.

Kromě uvedených základních pravidel je vhodné štítnou žlázu podpořit bylinkami a jinými látkami, které budou působit jako katalyzátor.

To znamená, že vedle základního zabezpečení dostatečné výživy navíc také „nakopnou“ štítnou žlázu a vybudí ji k adekvátní činnosti.

Pijte tento džus abyste zhubli, zregulovali štítnou žlázu a potlačili záněty v těle.

Tento nápoj nastartuje vaši štítnou žlázu a urychlí metabolismus, tím vám zlepší trávení a pomůže také zhubnout. Džus je bohatý  na vitamíny a látky, které stimulují imunitní systém a tlumí v těle záněty. Tím vás ochrání před celou paletou nemocí, včetně mnoha chronických onemocnění.

Užívejte ho denně podle potřeby, až do zlepšení zdravotních potíží.

Pro přípravu tohoto džusu budete potřebovat následující suroviny:

 • 4 dcl vody
 • 1 sklenici brusinkového džusu
 • 1/2 čajové lžičky cejlonské skořice
 • 1/4 čajové lžičky práškového zázvoru nebo 1 čajovou lžičku čerstvého zázvoru
 • 1/4 čajové lžičky muškátového oříšku (ne více!)
 • 0,5 dcl pomerančového džusu
 • 1 čajovou lžičku citrónové šťávy
 • Nejprve převařte 2 sklenice (4 dcl) vody. Vroucí vodou zalijte zázvor, skořici a muškátový oříšek.
 • Nechte louhovat 10 až 15 minut. Následně tekutinu sceďte. Po vychladnutí přidejte brusinkový džus, pomerančovou a citronovou šťávu. Zamíchejte a džus je připraven ke konzumaci.        

   

 • internet/AlternativníMagazín.cz


 

Nespavost

Jedním z nejčastějších problémů moderního člověka je nespavost. Tento zdánlivě banální problém se však nevyplatí podceňovat. Pokud vás bezesné noci trápí často a pravidelně, je to neklamné znamení, že je potřeba něco změnit.

Nespavost může mít celou řadu příčin a žádný univerzální návod, který vám navrátí klidný spánek, neexistuje. Vždy je nutné se zamýšlet nad příčinami problémů, a těch může být celá řada. Snad nejčastějším důvodem nespavosti je současný způsob života, s jeho vysokým tempem a všudypřítomným stresem. Povinností je hodně a odpovědnost je velká. Není divu, že pod takovým tlakem se klidný spánek rozplyne jako pára nad hrncem.

Pokud vás poruchy spánku trápí krátkodobě – důvodem mohou být běžné starosti nebo změna životního stylu, tělo se s nespavostí dokáže vyrovnat samo a za krátký čas se všechno vrátí do normálního stavu. Platí však, že mladší organismus se s těmito problémy vypořádá lépe. S věkem bohužel schopnost lidského těla regenerovat klesá, ale to je přirozené.

K lepšímu spánku vám mohou dopomoci bylinky. Účinné látky obsahuje například meduňka, chmel, třezalka, mučenka nebo levandule. Sáhnout můžete rovněž po vyzkoušených bylinných směsích. Jako jeden z nejlepších čajů pro lepší spánek doporučujeme v poměru jedna ku jedné směs máta, dobromysl, levandule a chmel.

Už od starověku jsou známé pozitivní účinky fíků, když nemůžete usnout nebo když se v noci probudíte, dejte si tři nebo čtyři fíky. Stejně pozitivně působí i jablka, která jsou v českých domácnostech běžnější. Tři jablíčka před spaním vás uklidní a zlepší usínání.

Nepodceňujte magickou moc zavedených rituálů. K lepšímu usnutí nepomáhají jenom účinné bylinné látky, ale i ustálené, pravidelné chování před spaním. Když si připravujete čaj na spaní, dělejte to v klidu, za tlumeného světla, v tiché domácnosti.

Pokud nic z toho nepomáhá, pak se musíte zamyslet sami nad sebou. Kdy jste naposledy dopřáli vlastnímu tělu potřebný odpočinek, a to nejenom fyzický, ale i psychický? Odpočívat se musí umět. A kdy jste se naposledy pročistili? Celková očista organismu totiž odlehčí vašemu tělu jako celku. Často po našem těle totiž chceme, aby bez potřebné péče fungovalo dlouhodobě na plný výkon, což je naivní a bláhová představa.

Dopřejte svému organismu pravidelnou očistnou kúru a zbavte se stresu. Zkušenosti ukazují, že pokud pomůžeme játrům, ledvinám a trávicímu traktu, upraví se samovolně funkce v těle a nastolí se rovnováha v biorytmu našeho organismu. Jako ucelený očistný program doporučujeme kúru TRIZONES, která se skládá ze tří potravinových doplňků. Přírodní očistná kúra vám pomůže odstranit nejen nespavost, ale i jiné neduhy, jako jsou ekzémy nebo bolesti kloubů. Pročištění organismu pomůže i vaší psychické kondici. Přejeme klidný a ničím nerušený spánek.

zdroj /internet / https://trizones.cz/author/chudobova/12.9.003,02h

 

Dobrá rada nad zlato humor je lék

Jen choď k lékaři, nemoc se už najde.

(vietnamské přísloví)

Lékařská věda už tak pokročila, že dnes člověk jen málokdy zemře bez
lékařské pomoci.


(M. Kopecký)

Ošetřující lékaři mají vždy pravdu, pokud pacient žije. Až pitva a bezcitný
anatom je občas přiskřípne.


 (R. Gordon)

 Jestli se vám nemění choroby,  je nejvyšší čas vyměnit lékaře.

 (P.G Cesbron

Kdyby se o chorobách méně mluvilo, byli by lidé zdravější.

 (J. Anouilh) 

Lékařská věda udělala už tak závratné pokroky, že prakticky nenajdeme
zdravého člověka.


(A. Huxley)

Netrpělivý lékař je jako slepé střevo. Je nejen stále podrážděný, ale i
zbytečný na svém místě.


(R. Koch)

Někdy se zdá, že příroda zasela na lidi pouze krátké choroby, ale lékaři si
osvojili umění je prodlužovat.


 (M. Proust)

Zdraví jsou jen ti, kteří ještě nevědí, že jsou nemocní.

 (D. Radovič)

Když lékař pojmenuje tvoji chorobu, to neznamená, že ví, co ti je.

(A. Bloch)

Každý lékař dokáže vyléčit; přinejmenším z iluzí o medicíně.

(J. Sekera)

Doktoři a advokáti, jedna banda. Jen s tím rozdílem, že advokát tě jen
oškube, ale doktor tě oškube a ještě k tomu zabije.


 (A. P. Čechov)

Jestli už je operace vykonaná, nikdo nemůže dokázat, že nebyla úplně
potřebná.


 (G. B. Shaw)

 Člověk je zdravý, když ho pokaždé bolí někde jinde.

 (M. Twain)

Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco
nového.


 (Aurelius Augustinus)

Lékaři jsou šťastní lidé, protože na jejich úspěchy se dívá slunce a jejich
omyly zakrývá zem.


(latinské přísloví)No a tohle vše krásně shrnuje legendární výrok G.B.Shawa(https://g.b.shawa/)

Každý půlrok zajdu ke svému lékaři, nechám se vyšetřit a předepsat léky na své choroby a neduhy, protože i lékař chce být živ. Pak zajdu s předpisy ke svému lékárníkovi, neboť i lékárník chce být živ. Pak to vše vyleju do kanálu, protože i já chci být živ. :)

Sirup 10x účinnější než penicilín

Jednou z přírodních látek se silným antibakteriálním účinkem je česnek.

Recept na sirup, který má na bakterie až 10 krát lepší účinek než běžně používaná antibiotika, jako jsou například penicilín, ampicilin, tetracyklin a další. Kromě antibakteriálních účinků vám dokáže  nabídnout mnohé další zdravotní přínosy. Navíc je jeho výroba  jednoduchá a levná. Suroviny na jeho výrobu jsou dostupné a též velmi zdravé samy o sobě. Určitě ho proto vyzkoušejte.

Na výrobu silného česnekového sirupu budete potřebovat:

 • 8 oloupaných stroužků česneku
 • 1 šálek (200 ml) jablečného octa
 • 1 šálek (200 ml) medu

Příprava sirupu:

1.   Pomocí lisu na česnek nebo v mixeru najemno rozetřete stroužky česneku.

2.   Česnek vložte  do skleněné nebo porcelánové misky a přidejte jablečný ocet s medem.

3.   Celé to dobře zamíchejte.

4.   Směs přelejte do skleněné uzavíratelné nádoby a dejte do chladničky na 5 dní. Každý den však směs na chvilku z chladničky vyndejte a dobře ji promíchejte.

5.   Po 5 dnech je váš antibakteriální sirup hotový.

Užívání:

Sirup můžete užívat v případě výskytu nějakého infekčního onemocnění, ale také jako prevenci.

Konzumuje se tak, že 2 čajové lžičky sirupu rozmixujete ve sklence vody. Pije se na lačný žaludek ráno hned po probuzení.

Nezapomínejte však na to, že uvedený sirup je extrémně silný a proto ho nikdy nekonzumujte přímo. Vždy ho zřeďte vodou!

Je to extrémně zdravý lék, který nejen potlačí růst patogenních baktérií, ale též podpoří váš imunitní systém, sníží krevní tlak a zredukuje hladinu zlého LDL cholesterolu v krvi.

Pokud ho budete užívat jako prevenci 1x nebo 2x týdně, snížíte si výskyt chřipky, prochladnutí nebo angíny.

No a nakonec, dokáže též účinně zmírňovat příznaky artritidy, dny a dalších bolestí kloubů.

 

 

 

                                                   Choďte bosi

Cukrovku, selhání ledvin a chronické záněty skvěle léčí nová metoda, která je stará tisíce let. Mohou za to boty? 

Erika Hájková informuje o jedinečné metodě uzdravování, k níž potřebuje pacient jediného lékaře, většího než my všichni. Ještě před sto a více lety bylo i u nás docela běžné, že chudší vrstvy chodily v létě a dokonce i v zimě - naboso. V tomto ohledu to vypadá, že jsme opravdu „pokročili“. Dnes si boty může dovolit každý. Jenže to není taková výhra, jak si většinou myslíme. Je sice dobré, když nás nezebou nohy, jenže chodit neustále obutý není, jak vyplývá z výsledků nových i starších výzkumů a klinické praxe, tak docela zdravé. Jedním z velkých moderních zdravotních „objevů“ totiž je fakt, že ke svému životu a zdraví nejen svého srdce a cév potřebujeme – přímý kontakt se zemí.

Prostinký zázrak - "Uzemnění, se začíná rozvíjet jako čím dál větší a úspěšnější léčebná metoda, o níž píší v zahraničí i kliniky, specializující se na kardiovaskulární choroby. Ne tak u nás – na rozdíl od Ameriky to vypadá, že zatím nikdo žádný „Uzemňovací institut“ nezaložil a knihy o uzemňování nepíše. Je to dobře, nebo špatně? Toť otázka. Sama metoda je totiž tak jednoduchá, že je otázka, zda je pro její použití skutečně třeba číst knihy, nebo kupovat speciální pomůcky. V každém případě však platí, že je nutné o tomto překvapivě jednoduchém a účinném způsobu uzdravení vědět. 

Polský kardiolog Karol Sokal a jeho syn Pawel, specializující se na neurochirurgii, aktivně zkoumají a dokumentují různé účinky „uzemnění“ již více než dvacet let. Ve své praxi jej vyzkoušeli na stovkách pacientů, včetně mnoha, trpících diabetem. Na dobré výsledky této praxe poukázali ve studii z roku 2011. „Některým pacientům jsme dokázali úplně vysadit inzulín, protože jim krevní cukr klesl jen na základě bosých procházek v trávě,“ říkají otec a syn Sokalové. „Dokonce se ukázalo, že v některých případech kombinace léků a uzemňování vedla k tomu, že inzulín poklesl příliš. Je to docela těžké, říci „běžnému“ pacientovi, že už ty léky na cukrovku nemusí brát, protože stačí chodit bosky-ale přesně to jsme zjistili. A neplatí to jen v případě cukrovky. U ní samozřejmě záleží hodně na tom, o jaký typ a jakou závažnost se jedná, nedoporučoval bych to plošně a bez konzultace s lékařem. Ale některým pacientům, kteří polykali léky proti diabetu, jsme je úplně vysadili.“ Jak dodává: „Naše experimenty ukázaly, že již pobyt v „uzemnění“ po tři dny a dvě noci u některých pacientů znamenal pokles hladiny glukózy v krvi. Zatím jsme však měli na testy jen dvanáct dobrovolníků, z nichž polovinu tvořila kontrolní skupina, která uzemněná nebyla. Potřebujeme další výzkumy na to, abychom dokázali-možná-změřit, jak dlouhý pobyt komu stačí, aby mohl vysadit léky. Dost možná, že k tomu někomu budou stačit tři noci.“
Chcete lepší imunitu? Choďte bosi! 

Pozitivním účinkem na krevní cukr však příznivé účinky nekončí. Mimochodem, americký lékař Stephen T. Sinatra, který se uzemnění rovněž věnuje, tvrdí, že za zlepšením stavu diabetiků mimo jiné stojí silné protizánětlivé působení „groundingu“, jak se uzemňování anglicky nazývá. To zamezuje sestupné spirále, při níž se v diabetikově těle při diabetu druhého typu z tuku vytvářejí chemické látky, obvykle doprovázející zánět, které dále blokují rozeznávání inzulinu. Jeho závěry také znamenají, že „vedlejším produktem“ chození bosky je lepší imunita a hojení ran. Dalším pozitivním účinkem je vliv na činnost srdce a krevní oběh. Již po několika minutách je možné pozorovat, jak se upravuje krevní oběh, a nohy se prokrvují. Jako by se „protrhla přehrada“ dlouho zadržované energie, která náhle proudí do nohou. O co jde? Princip je skutečně prostinký. Naše tělo, tvořené z většiny vodou a mine-rály, výborně vodí. Země má samozřejmě elektrický potenciál-a ten, ve formě proudu elektronů (jinak řečeno slaboulinkého stejnosměrného elektrického proudu), přechází do buněk lidského těla, pokud není tělo od „Matičky Země“ odděleno gumou nebo jiným špatně vodivým materiálem.  

Uzemnění „diabetické" nohy
Potom nepřekvapí, že „uzemňování“ je zjevně dobrým lékem i na diabetickou neuropatii, tedy poruch nervových funkcí u diabetiků, vedoucích spolu se špatným prokrvením končetin ke vzniku nechvalně proslulé „diabetické nohy“ plné vředů a gangrény. Diabetikům s tímto postižením umí pomáhat různé alternativní směry léčby (především má v této souvislosti skvělé výsledky homeopatie), ale klasická medicína léčí „diabetické nohy“ spíše paliativně, tedy ulevuje, amputuje, atd. „Uzemnění“ by proto mohlo být důležitým podpůrným činitelem pro účinnou léčbu. Jak dosvědčuje i doktor David Richards, rodinný lékař z Nového Jižního Walesu: „Jsem rodinným lékařem už přes třicet let a nikdy jsem neměl prostředek, jak doopravdy pomoci při diabetické neuropatii. Žádný doktor vám v tomhle směru nic moc nenabídne. Můžete zuby nehty držet hladinu krevního cukru v normě. Ale cit v nohou vám to nevrátí. Jenže když jsem začal pracovat s uzemněním, všechno se diametrálně změnilo. Už po jedné hodině konzultace s nohama „uzemněnýma“ speciálním přístrojem, který jsem jí připnul na plosky chodidel, se jedna má pacientka ozvala, že cítí nohy. Nevěděl jsem, že je měla necitlivé, to mi nikdy neřekla, udělal jsem to původně z jiných důvodů. Od té doby takovou proceduru s diabetiky dělám standardně, ať si na potíže s citlivostí končetin stěžují, nebo ne. Vyléčil jsem i mnohem těžší případy. A nejen diabetu. Lidé se selhávajícími ledvinami se začínají náhle uzdravovat. Mému švagrovi, který je na dialýze a takový ‚hokus pokus‘ zkusil jen velmi nerad, jeho ošetřující lékař řekl: „Nevím, co to se sebou děláte, ale dělejte to dál.“ Lepší se. A je jen jeden z mnoha. ‚Vyléčil‘ jsem nervy i dámě, která téměř třicet let p o operaci páteře vláčela za sebou ‚svou mrtvou nohu‘, jak jí říkala. Nemohla hýbat prsty ani chodidlem. A teď může. Jen proto, že se důkladně uzemnila.

Světlo jako klíč

Elektrony v buňkách jsou životně důležité pro naše zdraví. Ostatně ze stejného principu těží úspěšná metoda doktorky Budwigové, s níž si dnes lidé po celém světě svépomocí léčí rakovinu, a o níž jsme již na Protiproudu mnohokrát informovali. Jde prostě o to, dostat do buněk-„světlo“.  Zdá se, že právě světlo je klíčem k uzdravení. 
Přesto je velmi důležité si připomenout právě „uzemnění“, protože jak se ukazuje, může mít zásadní zdravotní důsledky. Týkají se nejen cukrovky a chorob srdce a krevního oběhu, ale i dalších civilizačních nemocí. Je zřejmé, že dotyčné nemoci („civilizační“) nevznikají pouze ze způsobu stravování, ale i z dalších „vymožeností“, které s sebou přinesla civilizace. Prostě jděte ven.

Výčet „zázračných uzdravení“ by mohl pokračovat téměř do nekonečna. Mnoho lékařů, podobně jako dr. Richards, vsází na speciální „udělátka“, která pacienta uzemní. Prodávají se i zvláštní matrace, protože spánek „v uzemnění“ je údajně vůbec tím nejlepším, co pro sebe může člověk učinit. Taková „hejblátka“ mohou diabetikům i jiným těžce nemocným lidem velmi pomoci. Ale rozhodně nejsou jedinou cestou k „uzemnění“. Dost možná stačí docela málo: po dlouhé době se zase po ránu projít bosýma nohama v orosené trávě. Ta totiž ze zkušenosti nejlépe vodí. Není špatné udělat si z toho zvyk: chvilku času jen pro sebe. Nebo ještě důkladněji: vyrazit do přírody a zdřímnout si ve spacáku „pod širákem“ na zemi. 
Za horkých letních nocí nepotřebujete karimatku, a když vystrčíte ruku ze spacáku, uzemníte se zrovna tak jako na speciální matraci. Alespoň to tvrdí lékaři, zabývající se touto „revoluční“ metodou, která je ve skutečnosti, jako všechny dobré uzdravovací techniky, stará jako svět sám. 

PŘEČETLI JSTE SI TO? A ZKUSÍTE  TO?  :)

 

 

Levandule lékařská

(Lavandula angustifolia) patří mezi nejoblíbenější bylinky nejen pro svou omamnou vůni, ale i jemný dekorativní vzhled.
Kvést začíná v červnu a svou krásu nám nabízí až do září a při správném zacházení se z ní můžeme těšit hodně dlouho.

Levandule vyžaduje sluneční místo s lehkou vzdušnou půdou. Nemá ráda přemokření, proto ji musíme dopřát sušší místo, šetřit vodou bychom měli i při pěstování v květináčích.
Vypěstovat ji můžeme i ze semínka (vyséváme v únoru až březnu). Sotva dosáhne rostlinka cca 10 centimetrů (nejlépe v květnu), vysadíme ji na slunné stanoviště.

Před vysazením ji však necháme na novém stanovišti v květináči, aby si na nové místo mohla pomalu zvyknout.
Při výsadbě dodržujeme odstup mezi rostlinkami přibližně 30 až 40 cm.
Kompaktní tvar keříku levandule docílíme pravidelným řezem (provádíme 2x ročně). Aby byl keřík hustý, je dobré udělat řez na jaře, v létě a na podzim.
Poté co rostlina odkvete – seřízneme stonky se soukvětím (10 – 15 cm) a zkrátíme i výhonky bez květů, které mají jen listy. Při řezu bychom neměli zasahovat do dřevnaté části, můžeme tak totiž květinu poškodit.
Když chceme levanduli rozmnožit odřezky, uřízneme z mateřské rostliny asi 8 cm dlouhé konce výhonků (ty bez květů). Ze spodní části odstraníme listy a namočíme do rozmnožovacího substrátu. Odřezky zapíchneme do nádoby se substrátem, zalijeme a dáme na slunné stanoviště. Na jaře je pak přesadíme do květináčů.
Květy levandule stříháme těsně před tím, než rozkvetou úplně, a když jsou zcela suché. Sušíme je ve stínu na vzdušném místě, kde není příliš horko (uvolnily by se silice), chráníme je před přímými vlivy sluníčka (to by ubralo barvu).
Poté by se měly květy skladovat v nádobě z neprůhledného skla.
Do skříně i do vany – aneb využití levandule…
Usušené květy můžeme třeba zašít do plátěného pytlíku a ten pověsíme do skříně. Když se nám zdá, že vůně není tak pronikavá, jemně jej pomneme prsty. Takový sáček nám může pomoci i při usínání.
Květy levandule lze přidat také do koupele – mají uklidňující a antistresové účinky.
Můžeme si vyrobit levandulový olejíček, který ocení hlavně ženy.

Mandle

Když budete každý den konzumovat hrst mandlí, brzy se zvýší vaše energie. Mandle jsou plné manganu, mědi a riboflavinu, což zvyšuje produkci energie a rychlost metabolismu.

Obsahují  nezbytné vitamíny a minerály, jako je vitamín E, zinek, vápník, hořčík a omega -3 mastné kyseliny. Mandle vám mohou velmi přispět k vašemu zdraví.

Suché mandle obsahují enzymový inhibitor ve slupce, který je v zásadě určen k ochraně semene, dokud se mu nedostane vlhkosti pro klíčení. Jakmile jsou mandle namočené ve vodě, tento enzymový inhibitor se uvolní. Když budete jíst předem namočené mandle, budou mnohem lehčí na strávení a dostane se vám z nich také více živin. Většina ořechů a semen se  lépe tráví a vzroste jejich obsah živin, když se před konzumací  namočí.

Mandle jsou prospěšné pro srdce, protože jsou bohaté na mononenasycené tuky, bílkoviny a draslík. Obsahují také vitamín E, který snižuje riziko onemocnění srdce, zatímco hořčík zabraňuje infarktu. Mandle mají také schopnost redukovat zánět poškozující arterie. Mandle obsahují živiny, které jsou nezbytné pro správný vývoj zdravého mozku, jako je riboflavin a L-karnitin. Tyto živiny zvyšují aktivitu mozku a vytváří nové nervové spoje, čímž se snižuje riziko Alzheimerovy choroby.

Vitamín E a vápník se podílí na udržování správné hladiny cholesterolu.

Množství vitamínů, minerálů a fosforu prospívá zdraví kostí. Fosfor posiluje nejen kosti a zuby, ale také zabraňuje  osteoporóze.

Draslík v mandlích a nízký obsah sodíku pomáhájí regulovat krevní tlak.

Bylo prokázáno, že mandle snižují riziko rakoviny tlustého střeva, protože zlepšují pohyb potravin a předchází nánosům ve střevě.

Kontakt

Poezie - šálek kávy " U Divíška" patriciahlavsova@centrum.cz