Bytová krize v Česku

09.04.2019 22:22

V Česku  nastává závažná bytová krize!

Obce mají dlouhodobě povinnost postarat se o své občany, ale dlouhodobě to nedělají, situaci neřeší ani vláda, kritizuje Vít Lesák z Platformy pro sociální bydlení.

Ta vůbec poprvé spočítala, kolik lidí žije v Česku v závažné bytové nouzi. A došla k číslu 83 tisíc. Potřebujeme zákon o sociálním bydlení, o dotační programy na výstavbu bytů nemají obce zájem, bytovou krizi bychom navíc tímhle tempem ukončili asi za půl století.

https://video.aktualne.cz/dvtv/z-dvaceti-tisic-deti-mozna-budou-bezdomovci-uz-nemuzeme-zavi/r~b71c8ee65ae411e98aa4ac1f6b220ee8/

Na facebooku najde člověk občas pravdu pozoruhodné a zajímavé čtení!

Úřadujem.cz

Miliardy z našich kapes na Planetě opic.

Bereme to všichni jako normální. Jsou nějaké zákony, nějací úředníci. Ti by ony zákony měli naplňovat. Všichni také bereme tak nějak s útrpností, že někdy na nějaký úřad musíme zajít nebo byrokrata přivítat. Doma, ve firmě, na stavbě, kdekoliv. Vyplnit formulář, sepsat žádost. A tak dále......

Když se ale začnete zajímat, co je za tímto „normálním světem“, začnete žasnout. Je to jak nějaký Matrix. Sci-fi. Planeta opic, Orwell......

Na jednom konkrétním případu jsme provedli důkladnou analýzu, jak celý tento systém funguje. Z různých pohledů - práva i třeba financí. Zajímalo nás, kterak v našem reálném životě působí tzv. orgány ochrany životního prostředí, územního plánování apod.

Celou analýzu si můžete přečíst v přiloženém dokumentu. A výsledky „práce“ našich úředníků podle doložených faktů? Žalostné. Zato v nákladech celého toho cirkusu úředníci řádí jak na palubě Titaniku před potopením.

Mají platy, auta, mobily, sekretářky, teplo v kanceláři v zimě, klimatizaci v létě, stravenky, počítače – a kdoví co všechno. Je až šílené, kolik to všechno stojí. Jen za námi monitorované období převyšují náklady na úředníky ochrany přírody a územního plánování částku 600 miliónů korun! Ovšem jen v Liberci!! V rámci republiky jde o mnoho miliard.

Dokument dospívá i k závěru, že za tyto prostředky jsou nadto úředníci nadáni schopností efektivně zákony pošlapávat, mařit zájmy veřejné i občanů ČR. Za peníze vydolované z každého z nás.

Zaslali jsme analýzu všem možným relevantním činitelům veřejné sféry. A jsme zvědavi na jejich reakci. Však jsou také placeni z našich peněz. Z peněz, které nekončí ani v kanále. Spíše na Planetě opic...

Děkujeme za Vaše sdíleni a přejeme krásný den

 

 

Kontakt

Poezie - šálek kávy " U Divíška" patriciahlavsova@centrum.cz