Bytová krize v Česku

09.04.2019 22:22

V Česku  nastává závažná bytová krize!

Obce mají dlouhodobě povinnost postarat se o své občany, ale dlouhodobě to nedělají, situaci neřeší ani vláda, kritizuje Vít Lesák z Platformy pro sociální bydlení.

Ta vůbec poprvé spočítala, kolik lidí žije v Česku v závažné bytové nouzi. A došla k číslu 83 tisíc. Potřebujeme zákon o sociálním bydlení, o dotační programy na výstavbu bytů nemají obce zájem, bytovou krizi bychom navíc tímhle tempem ukončili asi za půl století.

https://video.aktualne.cz/dvtv/z-dvaceti-tisic-deti-mozna-budou-bezdomovci-uz-nemuzeme-zavi/r~b71c8ee65ae411e98aa4ac1f6b220ee8/

 Nejšílenější text jaký jsem kdy četla :)

5.2.2020


Větší pitomost už nemůže politický funkcionář vyslovit :
"Moderní a inteligentní bytová politika je pro nás jednou z priorit. Češi jsou obvykle zvýhodněni tím, že pracují a mohou se tak v pohodě zadlužit hypotékou na zbytek života. Všichni však takové štěstí nemají. Miliony Afričanů takové možnosti nemá a proto jim musíme pomoci a učinit z České republiky důstojnou zemi, kde nás bude každý mladý Afričan chtít kulturně obohatit svojí přítomností. Věříme, že bychom mohli v ČR v první vlně přijmout desítky tisíc uprchlíků a věnovat jim pro jejich pohodlí startovní byty pro mladé!"
PhDr. Olga Richterová, PhD., poslankyně PSP ČR a 1. místopředsedkyně Pirátů
 Nádherně napsané pro nevzdělané seniory

 

VLAĎKA ŠPIDLOVÁ

 

Dozvěděla jsem se, že jsem "lůza nevzdělaná, neinformovaná a zaostalá".

Kvůli své neiformovanosti, zaostalosti a nedostatečnosti jsem i xenofob, rasista, a vůbec všeobecně zaprděnej čecháček, ba dokonce přímo snad i nácek. Proč?!

No, protože takřka celý svůj život žiju na vesnici, jsem senior … i když, pravda, namlouvám si, že duch je mladý, jenom to tělo chátrá, vzdělání jenom střední a ještě k tomu díky datu mého narození za socíku, kdy se teda ve škole děti učily pravopis a násobilku, ale byly zcela nepolíbeny genderem, multikulti, klimatickými změnami a – ó hrůzo – myslely si, že máma je máma a táta je táta a rodinu že tvoří chlap, ženská a děti. Divná doba, že jo?! :)

Ovšem dnešní pokrokové celebrity mi to na Václaváku, Letné a i v mainstreemových sdělovacích prostředcích natřely bez obalu. Taková Aňa Geislerová, Bára Basiková, úžasný a nenapodobitelný Pavel Novotný, geniální režisérka Olga Sommerová, nedostižný bard Zigy Horváth, ikona herectví Mádl /křestní jméno jsem bohužel zapomněla a jsem líná to hledat/ a další a další si nebrali servítky.

Starci – nikoliv na chmel, ale na školení. Je nutno vás vzdělat, osvítit, nacpat do těch vašich dutých a starých hloupých lebek moderní, pokrokové a jedině správné názory. Víte vy vůbec, geronti, jak ohrožujete tu naši vymodlenou, neposkvrněnou a jedině správnou demokracii toho jediného správného názoru a patentované naší pravdy?

Takže školení – úžasní a nedostižní, charakterově neposkvrnění a poslední mladí a pokrokoví umělci v čele se Zdenkem Svěrákem se rozjedou po vlastech českých, krajích moravských a slezských a začnou poučovat ten nevzdělaný prostý lid. Vejdou, se zelenou ratolestí míru a krabicemi korálků a zrcátek do míst, kam nedosáhne signál ČT, kde si ti zaostalí venkované myslí, že internet se maže na chleba a nedej bože, že dva chlapi nemůžou mít spolu dítě.

Už se na to těším. Na hlášení obecního rozhlasu, ve kterém proslavený herec a režisér Jan Hrušínský mladší, držitel několika cen – například cen vstupného, občerstvení a dotací do svého divadla, svým sametovým a vemlouvavým hlasem pozve nás, místní venkovské seniory. do obecní sokolovny na PŠM – ježíš, co to píšu…na osvětovou akci ve jménu demokracie. /Demokracie, vy tupci, je myslet si to, co si myslíme my, chápete?/

Už je vidím, ty světem uznávané, mezinárodní festivaly a Oskary vyhrávající celebrity, jimž jenom vrozená skromnost zabraňuje se chlubit svými úspěchy na mezinárodních fórech, jak nám, zaostalým, Prahou, světem a cizími jazyky nedotčeným venkovanům, budou, poté co rozdají korálky a barevná sklíčka, vysvětlovat ten jedině správný světonázor, ať už se týká vysoké porodnosti homopárů, neskonalých výhod přijetí atomových inženýrů, lékařů a vědců z rovníkové, Afriky, a neomylnosti, ba věštecké osvícenosti vůdců Evropské unie, Francie a Německa. A škodlivosti Babiše. ano, na toho nesmíme zapomenout.

Ne, nevolila jsem ho. Ani omylem. Ale nevolila jsem ani geniálního pokrokového Kalouska, tu a tam v balení Tibet, ani Fialu, co neříká tak ani tak, ale na jeho slova vždy dojde, vždyť je studovaný politolog, ani Hamáčka – co je ten studovaný, nevím, ale občas si myslím, že by měl vrátit školné. Jdete na to špatně, milánkové.

Řvete o rozdělování národa Zemanem a Babišem..…sorry jako, ale zatím jsem nikde, v žádném médiu, dokonce ani v Respektu, nenašla, že by Zeman či Babiš označili větší část národa za tupce, nevzdělance a lůzu, kterou je nutno zbavit volebního práva!

To je jen a jen pouze vaše parketa, vás, takzvané Pražské kavárny a Miliónu chvilek pro demokraturu. Vy nálepkujete lidi, vy lidmi pohrdáte – a vy jim to nevybíravě dáváte najevo. A to jste fakt tak hloupí, že jste přesvědčeni, že ti, kterými otevřeně pohrdáte, které zesměšňujete a dehonestujete, se k vám přidají?

Svatá prostoto. Život není sociální síť, zlatíčka, a úspěch v něm se neodvíjí od počtu lajků.


/zdroj/soc. sítě/ 5.2.2020

Na internetu jsem našla tuto zajímavou myšlenku. Rozhodně stojí za to, abych se o ni s vámi rozdělila.

Co je špatně na tomto světě?

Dá se to nějak změnit?         Pojďme to brát s humorem a nadhledem, protože ten léčí a uzdravuje a pomáhá nadnášet břímě života. :*)

 

CICERO -  Přerozdělení moci  -

r. 48 před naším letopočtem

  1 – CHUDÝ  -  pracuje
  2 -  BOHATÝ  -  jej využívá
  3 – VOJÁK  -  chrání oba dva
  4 – PLÁTCE DANĚ  -  platí všem třem
  5 – TULÁK -  odpočívá za všechny čtyři
  6 – OCHMELKA  -  pije za všech pět
  7 – BANKÉŘ  -  okrádá všech šest
  8 – PRÁVNÍK -  se soudí  se všemi sedmi
  9 – LÉKAŘ  -  léčí všech osm
10 – HROBNÍK  -  pohřbívá všech devět
11 – POLITIK  -  žije ze všech deseti

Změnilo se něco od té doby?!

Na facebooku najde člověk občas pravdu pozoruhodné a zajímavé čtení!

Úřadujem.cz

Miliardy z našich kapes na Planetě opic.

Bereme to všichni jako normální. Jsou nějaké zákony, nějací úředníci. Ti by ony zákony měli naplňovat. Všichni také bereme tak nějak s útrpností, že někdy na nějaký úřad musíme zajít nebo byrokrata přivítat. Doma, ve firmě, na stavbě, kdekoliv. Vyplnit formulář, sepsat žádost. A tak dále......

Když se ale začnete zajímat, co je za tímto „normálním světem“, začnete žasnout. Je to jak nějaký Matrix. Sci-fi. Planeta opic, Orwell......

Na jednom konkrétním případu jsme provedli důkladnou analýzu, jak celý tento systém funguje. Z různých pohledů - práva i třeba financí. Zajímalo nás, kterak v našem reálném životě působí tzv. orgány ochrany životního prostředí, územního plánování apod.

Celou analýzu si můžete přečíst v přiloženém dokumentu. A výsledky „práce“ našich úředníků podle doložených faktů? Žalostné. Zato v nákladech celého toho cirkusu úředníci řádí jak na palubě Titaniku před potopením.

Mají platy, auta, mobily, sekretářky, teplo v kanceláři v zimě, klimatizaci v létě, stravenky, počítače – a kdoví co všechno. Je až šílené, kolik to všechno stojí. Jen za námi monitorované období převyšují náklady na úředníky ochrany přírody a územního plánování částku 600 miliónů korun! Ovšem jen v Liberci!! V rámci republiky jde o mnoho miliard.

Dokument dospívá i k závěru, že za tyto prostředky jsou nadto úředníci nadáni schopností efektivně zákony pošlapávat, mařit zájmy veřejné i občanů ČR. Za peníze vydolované z každého z nás.

Zaslali jsme analýzu všem možným relevantním činitelům veřejné sféry. A jsme zvědavi na jejich reakci. Však jsou také placeni z našich peněz. Z peněz, které nekončí ani v kanále. Spíše na Planetě opic...

Děkujeme za Vaše sdíleni a přejeme krásný den

 

 

Kontakt

Poezie - šálek kávy " U Divíška" patriciahlavsova@centrum.cz