Nový rok je tu

18.01.2017 20:37

A máme ho tady! Přišel. Očekávaný a zvaný. Přesto nesměle zaklepal na dveře a potichounku vešel se skromně sklopenou hlavou a nenápadně se rozhlíží. Kdo? No přece Nový rok! :slight_smile: Zatím sedí tiše v koutku. Nechci ho rušit. Určitě mi přinesl malé dárky a čeká na vhodnou příležitost, kdy mi je nadělí. Každého z vás obdaruje. Vím to. Pošeptala jsem mu malou prosbičku a on jenom s úsměvem přikývl. Pro každého z vás má ve své mošničce na zádech špetku radosti, štěstí, zdraví, pokoje i lásky. Mapu k dobrým přátelům a kompas k teplému domovu. A možná i hrstku překvapení, možná i zklamání, bolesti a krůpěje slziček. Věřím, že to vyváží ranečkem smíchu. Užijte si dárků dosyta. Je vám přáno. :heart: :kissing_heart:

 

 

 

 

Povánoční deprese. Znáte to také? / 9.1.2018

Dozněly zvony a tóny varhan. Ještě si poslechnout poslední koledu a honem vyhodit odstrojený stromek k přeplněným popelnicím.

Sotva jsme dojedli vánoční cukroví a vzpamatovali se z vánočních dárků, nakupily se na nás povinnosti, práce, starosti všedních dnů, problémy běžného života. Kolotoč marasmu konzumní společnosti se opět roztáčí.

Pohádka skončila a tvrdá realita nás tlačí ke spěchu, stresu, shonu a pinožení se za penězi. U mnohých z nás je to boj o přežití, u jiných zase soupeření, kdo má víc.

Ještě nesmíme zapomenout, hodit pár drobných do kasičky koledníčkům na "Tři krále" a bezdomovcům dát, až se setmí, k popelnicím zbytky perníčků a vánočního cukroví.

Kde je to "krásno", co v nás bylo a co z něho zbylo?!

Trpká pachuť na jazyku a v duši pusto a prázdno. Po sněhu ani památky a u hypermarketů opět návaly vozíků. Začaly povánoční slevy, tak "hurááá" na to!

Kontakt

Poezie - šálek kávy " U Divíška" patriciahlavsova@centrum.cz