Neznámý autor/facebook/ diskuze

03.08.2019 20:27

Co, nebo kdo je Bůh?

Pokud existuje bůh, tak za vše nese zodpovědnost on a nikoliv člověk. Pokud existuje bůh, tak neexistuje svoboda. Pokud neexistuje svoboda, tak neexistuje život. Jsme mrtví, jen loutky v rukou stvořitele. Pokud existuje bůh, tak který je ten pravý z těch stovek náboženství po celém světě?
Život samotný dokazuje neexistenci boha. Bůh je nástroj k ovládání lidí. Kdyby lidé věděli, že jsou sami bohy, tak kněží, imámové nebo rabíni nemají co žrát. Kdyby lidé věděli, že jsou bohy, tak politici dnes nedonutí jediného člověka jít do války a přišli by tím o všechnu moc. Vládnou pouze skrze nevědomost masy.Výroky Ježíše byly záměrně vytrženy z kontextu a byl jim přiřazen špatný význam. Když Ježíš řekl, že bůh je všude, myslel tím, že my všichni pocházíme z boha, my všichni jsme vědomím s kreativním myšlením a svobodnou vůlí. Pocházíme z jednoho zdroje do kterého se vracíme. My máme zodpovědnost za vše, co se v životě děje. To my tvoříme vesmír.
Už jste viděli kapku vody, aby si myslela, že jí stvořil oceán? Kapka si uvědomuje, že je sama oceánem. Oddělila se jako kapka a vrátí se zpátky, ale nemá stvořitele, protože sama je stvořitel. Vezměte kapku a uděljte chemický rozbor. Potom to samé udělejte s oceánem. Zjistíte, že kapka obsahuje vše, co obsahuje i oceán. Nic jí nechybí. Oceán nemá nic navíc než má kapka. Jsou jedním.

Úvaha o pravdě

Pravda je jako neviditelný člověk. Může se projevit jen tím, že se obleče. Když má na sobě mnoho šatů, máme o něm velmi nedokonalou představu. Čím méně jich má, a čím jsou menší a těsnější, tím lepší představu o něm získáme. Ale i když šat ukazuje jeho tvary sebelépe, přecejen ho stále zakrývá, vidíme jen oblek a nikdy neviditelného člověka samého. Právě tak je to s pravdou. Čím menším počtem slov pravdu vyjadřujeme, to jest čím méně ji přikrýváme, tím lépe ji můžeme poznat. Avšak tím, že vyjadřujeme pravdu slovy, bráníme současně tomu, abychom mohli vidět pravdu samotnou bezprostředně v její nahotě, v její pravé podstatě.

– E.Haich

 

Kontakt

Poezie - šálek kávy " U Divíška" patriciahlavsova@centrum.cz