Myšlenka

16.02.2015 19:05

Myšlenky jsou, jako hvězdy. Některé zazáří a zhasnou.

Jiné dopadnou na Zemi a shoří. A jsou takové, ze kterých se nový život rodí.

 

Jste  perfektní  přesně  takoví,  jací  jste. Se všemi svými nedostatky a problémy. Není  třeba  to  měnit. Jediné,  co  je  třeba  změnit, je  myšlenka,  že  nejste dost  dobří.

Přiznejte se. Myslíte si občas o sobě, že nejste v něčem dost dobří?

Snažit se v něčem zlepšovat je skvělá věc, ale nikdy byste sami o sobě neměli pochybovat a shazovat se.
Protože pokud si sami sebe nevážíte, tak si Vás nebudou vážit ani ostatní.

Pokud o sobě pochybujete, tak nikdy nedosáhnete vlastních úspěchů. Jste perfektní tady a teď se vším, co máte, i s tím, co nemáte.
Je to pouze vývojové stádium, kdy jste na určité cestě, ale zatím jste v její části.

V životě se soustředíme zejména na své nedostatky, a na jejich zlepšování. Stojí nás obrovské úsilí vylepšovat něco, co nám nejde, a co nás nebaví. Mnohem snazší je pilovat a neustále se zlepšovat v tom, co nám již jde.

Každému z nás jde trochu něco jiného, což je skvělé, protože můžeme vytvářet vzájemně se doplňující společenství, komunity nebo firmy.

Nejste lepší než já, protože máte více zkušeností, a já nejsem lepší, než Vy jen proto, že mi jde lépe třeba pečení.  Všichni jsme si rovni.

Něco nám jde lépe a něco hůře, ale to neznamená, že se za něco máme trestat a pochybovat o sobě. Přišel čas přijmout sami sebe, takové, jací jsme.

                                                                  

 

  Nikdo jiný to za nás neudělá, udělejme to my, sami. /  částečně převzato z internetu a upraveno

                                      

 

                                                    

Myšlenka

 Dovolte odejít těm, se kterými byste nikdy nebyli šťastni. / neznámý autor To bolí,  já vím, ale je to nutné pro vaši záchranu. Pro vás samotné. Nedovolte nikomu, aby vám ubližoval a nedělejte to ani vy sami. 1.10.2015
Nemyslete negativně. Pokud byste si uvědomili, jak silné jsou vaše myšlenky, už nikdy byste nemysleli negativně. Ani nevyslovujte nahlas své negativní myšlenky. Nedrásejte si své nitro  nekonečným rozebíráním toho, co bylo a toho, co by bylo, kdyby.... Naučila jsem se žít a radovat z...

Kontakt

Poezie - šálek kávy " U Divíška" patriciahlavsova@centrum.cz