Jana Hamplová

18.05.2016 18:15

Zaujal mě tento článek, který jasně vyjadřuje mé osobní pocity, postoje i názory k dění v současném Česku.Také já se ptám - je společnost v naší zemi slepá, hluchá, pitomá, tak zastrašená, nebo už tak frustrovaná, že mlčí?! Žijeme v době laciných gest, přetvářky a pseudohumanity. V čase strachu z pravdy.


V jaké zemi to žijeme?

Vrah je více, než rodička, nemakačenko, více, než člověk pracovitý, imigrant více,než důchodce. Naše společnost je vážně nemocná. A není to jen tak nějaké nachlazení, spíše smrtící vir. Zda ho nazveme idiocií nebo malomocností je úplně jedno. Gesta a strach z pravdy - to vše nás vede do pekel. 

Máme totiž zcela pomotané hodnoty. Všímám si toho už dlouho - tato společnost degeneruje tím, že podporuje lumpy a kašle na budoucí generace, podporuje neschopné a trestá pracovité, nechá živořit své občany, a bez mrknutí oka posílá stamiliony na jakoukoli chátru, co si usmyslela nelegálně překročit evropské hranice. Protože s těmi, co chátrou nejsou, nejsou ani problémy - zrovna včera jsem obědvala v restauraci, kterou vlastní Syřan. Přišel před pár lety legálně, pracuje tu, a je českými spoluobčany respektován a vážen. S těmi hordami, co se sem hrnou, nemá zhola nic společného. A taky nikdo neřeší, že je ze Sýrie. 

Ale vrátím se k tématu. Včera jsem poprvé musela přepnout "Máte slovo" s Michaelou Jílkovou. A to je to říct, protože ono to na přepnutí bývá skoro vždy, nicméně je občas dobré slyšet hlas lidu i politiků, jakkoli by byly, omlouvám se, blbé. Ale včerejší debata, jak se musíme starat o vězně, mne přiváděla k šílenství. Uvědomujeme si, že to všechno my platíme? Ty garsonky a menu a nekuřácké cely, nejlépe s televizí, fitkem a zdravou a hodnotnou stravou? Jak je možné, že vězni mají lepší jídlo než maminky po porodu v porodnicích? Čeho si tato společnost, sakra, váží víc?! Vím, o čem mluvím, právě se mi narodila vnučka, a když jsem viděla, co nosí v porodnici mé dceři na svačinu a večeři, dokonce najednou v 16 hodin, aby už se dále o ně nemuseli starat, byla jsem rudá vzteky. A těm zlodějům, vrahům, podvodníkům, násilníkům, budeme vyvařovat, aby byli dost silní na to, až je pustí, aby mohli dál pokračovat v trestné činnosti? Svatá prostoto!

A ne dosti na tom. Maminky, které pracují, a pracuje i jejich manžel, zkrátka kteří dnes a denně chodí do práce nebo mají živnosti, aby měli na hypotéku, jídlo, všechny své potřeby, nemají právo na porodné ani přídavky.
Protože je třeba, aby bylo na porodné a přídavky pro ty, co se množí jako králíci, aniž by kdy na práci vůbec pomysleli, neřkuli do nějaké zašli. Je tedy třeba podporovat a finančně motivovat právě ty nemakačenky, ne
pracující matky a otce, kteří ze svých dětí vychovávají to samé? Ne! Tak, proč to, probůh děláme? Divíme se pak, že normální, tedy pracující páry, zůstávají u jednoho dítěte, maximálně dvou? A ti druzí jich mají  běžně pět, šest? Ne, my nepotřebujeme žádné "samce" odjinud, my potřebujeme, aby tato republika dostala rozum, a začala podporovat rodiny s dětmi, kde je normální pracovat, a kde by dítě, díky podpoře, neznamenalo
ekonomický propad - což často mladé lidi od dětí odradí. Navíc tady by měl stát jistotu, že tato rodina povede své děti k práci, protože by jim mohla sdělit, že pracovat je správné a vždy se jim vyplatí. Dnes přichází za práci trest, protože těm, kteří pracují, stát říká - dejte nám daně, my z toho budeme platit vězňům řízky, asociálům porodné a přídavky, a ty rodino, se nadále starej. Že je to šílené? No to tedy je. My musíme z tvých daní živit ty neschopné a všehoschopné. 

Obdobně miliony na uprchlíky, zatímco naši důchodci přemýšlí, zda si koupit šunku méně kvalitní a ještě horší, nebo zda budou mít na léky, a kdy není na léčbu vážně postižených, jsou neuvěřitelné. Ostatně i to, že není na mzdy lékařů, jaké by si při svém povolání zasloužili, je ze stejného ranku. Budeme živit podivné bandy bez pasů na březích moře, a vykašleme se na budování vlastních jistot, vlastní důstojnosti, a odpovídajícího života pro své občany? Přijde mi to tak, jako bychom doma měli prázdnou ledničku, a přesto sousedovi, který mlátí vedle do plotu, nesli jako slouhové vepřo knedlo zelo. Jen proto, aby probůh přestal dělat kravál. 

Nechci žít v zemi, kde mladé maminky dostávají v porodnici horší večeře než vrahové ve věznicích jen proto, že ti vrahové více řvou. 
Nechci žít v zemi, kde maminka nemá nárok na porodné a rodina na přídavky, jen proto, že pracuje, zatímco z jejich daní se platí porodné a přídavky pro ty, co v životě do práce nepůjdou, a vedou k tomu nicnedělání i své podporované děti - opět jen proto, že ti nemakačenkové více řvou. 
Nechci žít v zemi, která spekuluje o desetikorunách pro své důchodce, a na podporu cizích hord posílá sta milióny jen proto, že řve Evropa. 
Nechci žít v zemi, kde není na léčbu nemocných, a pro cizí posíláme vládní speciály, jen proto, že řvou různé pseudo neziskovky. 
Nechci žít v zemi gest a pseudo korektních frází jen proto, že se bojíme říct, kdo bezdůvodně nepracuje, ať nejí, kdo neodváděl daně, ať nemá porodné ani přídavky, a naopak ať je dostanou ti druzí, a že v České republice budou mít vždy přednost čeští občané, a pak až ti druzí. 

Nechci žít v zemi, kde se dává hlavně těm, kteří prostě hodně řvou, zatím, co na ně vydělávají ti mlčící, kteří i s dětmi ve školkách usilovně pracují, a za to jsou trestáni. Ani v zemi, která připustí, aby nemocní a staří živořili, zatímco stamiliony tečou směrem na jih do uprchlických táborů bůhví jakých lidí jen proto, že řve Brusel.


Bohužel v takové zemi žiji. A proto jsem včera program "Máte slovo" přepnula. Už nemám sil ty stupidity poslouchat. 

Skončím slovní hříčkou: Něco se bude muset stát. Minimálně překopat ty hodnoty, o které tento stát bude stát. 

Jinak lidé přestanou stát -  o takový stát. /

https://blog.aktualne.cz/blogy/jana-hamplova.php/ 06. 05. 2016 / 18:54 /

Politikové  bojují  ve sněmovně, bojují s prezidentem, bojují mezi sebou - zejména ve velkých městech, počínaje Prahou, a český občan se cítí osamocen a zcela mimo tyto světy, kterým nerozumí. Kam směřuje český občan?

Zpátky do zahrádkářských kolonií, k seriálům, ze kterých se, slovy maminky Štěpána Šafránka z Básníků, dozvíme, jak vlastně žijeme, ke svým hobby (víte, že se v poslední době zvýšil prodej pletacích přízí a vyšívacích bavlnek?), nově také k moderním omalovánkám pro dospělé jako hitu doby, do garáží a dílen a k zahradním grilům… protože tam, tam nám bylo dobře za totality, a tam nám bude dobře zas.

/ výňatek z textu článku autorky/aktuálně.cz

Kontakt

Poezie - šálek kávy " U Divíška" patriciahlavsova@centrum.cz